fbpx
  • Godziny otwarcia

    PON-PT: 8:00 - 18:00

    SOBOTA: 8:00 - 14:00

Relacja z uroczystości otwarcia Nowej Hali

Nasza firma zyskała nową przestronną halę, a Siły Zbrojne Ukrainy samochód do patrolowania Perszotraweńska we wschodniej Ukrainie. Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie hali, jej poświęcenie oraz przekazanie samochodu na Ukrainę.

Nowo otwarta hala ma powierzchnię 800 metrów kwadratowych, a jej budowa została zrealizowana w rekordowym czasie 12 miesięcy. To już druga hala, którą udało się nam zbudować w przeciągu roku. Poprzednią otwieraliśmy w 2020 roku.

Poświęcenia nowego budynku dokonał ks. Jan Podobiński, sercanin, dziekan dekanatu Baranówka diecezji kijowsko-żytomierskiej i proboszcz parafii w Perszotraweńsku, który jest miejscowością partnerską Gdowa. Natomiast w uroczystym otwarciu hali uczestniczyli m.in. pani poseł Urszula Rusecka, starosta wielicki Adam Kociołek, wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas oraz prezes Firmy Chomik Marek Świeży.

Nie można nie wspomnieć także, o poświęceniu obrazu św. Antoniego, namalowanego przez młodą artystkę z Ukrainy Izabelę Domaretską. Poświęcenia dokonał także ks. Jan Podobiński.

Spotkanie to było także okazją do przekazania samochodu przez Prezesa pana Marka Świeżego samochodu dla Perszotrawenśka. Samochód dla Ukrainy odebrał ks. Jan Podobiński, proboszcz tamtejszej parafii. Wyjaśnił, że dar Firmy Chomik jest odpowiedzią na prośby lokalnego oddziału ukraińskiego wojska, który potrzebował auta do patrolowania miasta.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.