• Chomik w Biznes Lidze!

Gramy!

Skład drużyny: Daniel Badura, Sebastian Daniel, Mariusz Grzyb, Bartłomiej Gwardecki, Piotr Hyży, Damian Juszczyk, Adam Kania, Karol Kowalski, Szymon Marciniak, Tomasz Michalczyk, Paweł Piwowarczyk, Paweł Sowa, Michał Szlachta, Łukasz Tyrański, Patryk Zając, Bartłomiej Zgłobicki.

AKTUALNOŚCI

6 listopada – pierwszy mecz nowego sezonu może nie poszedł po naszej myśli, ale za to jaka brama była!

Popisowego gola strzelił Karol Kowalski, który niezwykle szczegółowo opowiedział o swoim wyczynie reporterowi Biznes Ligi:

Źródło: biznesliga.pl

Z nowym sezonem wracamy do gry!

Po niezwykle udanym debiutanckim sezonie Chomik awansował do II ligi i już 6 listopada w meczu pierwszej kolejki zmierzy się z drużyną Frapolu. O godz. 21:00 na boisku przy Dekerta 21 nasza ekipa zagra z reprezentacją firmy, która uplasowała się na 2. miejscu tabeli, czyli oczko przed nami. Zapowiadają się jeszcze bardziej emocjonujące spotkania, więc trzymamy kciuki za naszych! Pełen terminarz poniżej, a wcześniej najciekawsze momenty poprzedniego sezonu, m.in. w wykonaniu drużyny Chomika:

TERMINARZ NA SEZON JESIEŃ-ZIMA 2018/2019

Udany debiut – finalnie Chomik III w tabeli!

6 października w Starej Zajezdni by De Silva w Krakowie odbyła się XX Jubileuszowa Gala Biznes Ligi, podczas której świętowaliśmy nasz sukces. Gościem specjalnym imprezy był Sebastian Mila, a gwiazdą wieczoru Mrozu. Uroczystość uświetniły występy tancerek z Lady Latte Dance Group i oczywiście szampańskie nastroje uczestników!

24.09.2018 – 14:2 dla nas!!!

18.09.2018 – kiedyś się odbijemy! 😉 Na razie 4:6 dla rywala

W kolejnym meczu oglądaliśmy zmagania Chomika z IG, które okupuje ostatnie miejsce w tabeli, gospodarze natomiast z aspiracjami medalowymi przystąpili do spotkania. Mecz był bardzo otwarty i oglądaliśmy sporo akcji z obu stron boiska. W pierwszej połowie oglądaliśmy „cios za cios” i gdy jedna ekipa wychodziła na prowadzenie, zaraz druga doprowadzała do remisu. Pierwsza część spotkania kończy się wynikiem 2:3 dla ekipy IG, chociaż jeszcze kilka minut wcześniej przegrywali oni 2:1. Druga połówka to już dominacja gości, którzy dobrze grali w obronie i nie odpuszczali w ofensywie, przez co stracili tylko jednego gola, strzelając równocześnie aż 3 razy celnie. Niespodzianka stała się faktem i ostatnia drużyna ograła wyżej mierząca drużynę z Gdowa. Chomik złapał ostatnio zadyszkę, ale ratuje ich fakt dwóch zaległych meczów do rozegrania, z których mogą zainkasować aż 6 pkt i spokojnie wskoczyć na 3 miejsce premiowane medalami. Zawodnikiem meczu został jeden z braci Dąbrowskich występujących w tym spotkaniu. Gratulujemy.

11.09.2018 – Remis z Green Cell 2:2

W pierwszej połowie działo się naprawdę sporo. Na prowadzenie Chomika wyprowadził Paweł Piwowarczyk w 6. minucie. Już kilka chwil później rywale odpowiedzieli golem na wagę remisu. Akcję środkiem boiska na jeden kontakt, celnym trafieniem zakończył Arkadiusz Krzyszkowski. Chomik również jednak szybko strzelił gola. Tym razem Patryk Zając mocnym strzałem po ziemi pokonał rywali. Do przerwy zobaczyliśmy jeszcze jednego gola. Wojciech Trzcionkowski z najbliższej odległości zaskoczył bezradnego golkipera Chomika. Druga część spotkania to już emocjonujące widowisko, jednak bez goli. Nieco więcej z gry miał zespół Green Cell, jednak albo brakowało skuteczności, albo szczęścia. W ostatniej akcji meczu to właśnie Green Cell mógł zakończyć mecz z trzema punktami. Znów dobrą interwencją popisał się bramkarz Chomika. Remis zdecydowanie sprawiedliwy.

21.08.2018 – Porażka…

Oba zespoły dzieliło kilka miejsc w tabeli, jednak znajdujący się w gorszej sytuacji Euroclear udowodnił, że miejsce nie gra. Ambitna gra i świetna postawa szybkiego Marcina Obarzanowskiego była kluczem do zwycięstwa. Zawodnik ten był nie do zatrzymania dla defensywy przeciwnika. Zdobył dwie bramki oraz dodał jedną asystę, będąc tym samym głównym motorem napędowym Euroclearu. Jedyną bramkę w pierwszej połowie zdobył właśnie ten zawodnik. W drugiej połowie działo się zdecydowanie więcej. Lecz w dalszym ciągu to Euroclear przewodził. W 29. minucie na 2:0 podwyższył właśnie Obarzanowski, wykorzystał tym samym błąd golkipera Chomika. Trzecią bramkę strzelił Maciej Gagol. Kwintesencją był natomiast gol na 4:0, kiedy to idealnie pograli sobie na jeden kontakt Obarzanowski z Figurą. Ten drugi wykorzystał świetne podanie i wystarczyło tylko dołożyć nogę. Zawodnicy Chomika nie grali aż tak źle, jakby wskazywał na to wynik, jednak skuteczność mocno szwankowała, co z zimną krwią wykorzystali rywale.

7.08.2018 – dziś nie był nasz dzień 😉 Przegrana 2:6 z drużyną Frapol

W ostatnim spotkaniu na obiekcie Dekerta mieliśmy przyjemność oglądać 2. i 3. drużynę, a zwycięzca pojedynku miał wice-liderować tabeli, a przynajmniej do następnej kolejki. Mecz lepiej rozpoczęli goście, obejmując prowadzenie w 5. minucie meczu. Nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia, ponieważ chwilę później Karol Kowalski pokonał bramkarza gości, a wynik na 2-1 podwyższył Szymon Marciniak. Nikt się tego nie spodziewał, ale to już była ostatnia bramka strzelona przez Chomika w tym meczu. Pod koniec pierwszej części gry Frapol wyrównał stan meczu i druga część zapowiadała nam się arcyciekawie. Już na początku goście objęli prowadzenie, po czym z minuty na minutę zwiększali przewagę nad rywalem. Ekipa Chomika coraz bardziej się odsłaniała, a goście bezlitośnie to wykorzystywali raz za razem atakując z kontrataków. Głównymi autorami zwycięstwa byli Dariusz Duda, który strzelił 3 bramki oraz Mateusz Moskal, który ustrzelił 2 gole oraz dołożył 2 asysty. Mecz kończy się wynikiem 2-6 dla Frapolu i o ile sama wygrana gości nie była niespodzianką, o tyle rozmiar zwycięstwa może zaskakiwać. Gratulacje dla zwycięzców i czekamy z niecierpliwością na końcówkę spotkań w tej lidze, która zapowiada się emocjonująco.

Remis w meczu z liderem! Chomik – Fideltronik 4:4

W najciekawszym starciu wczorajszego wieczoru Fideltronik podzielił się punktami z Chomikiem Gdów. „Czarni” utrzymali się w fotelu lidera, zaś debiutant spadł na niższy stopień podium. „Czerwoni” mieli nieco ułatwione zadanie, ponieważ ich oponent nie mógł skorzystać ze swoich strzelb Piotra Sobeckiego i Jakuba Śpiewaka, a także z konieczności musiał radzić sobie bez nominalnego golkipera. Fideltronik, mimo tego osłabienia, stoczył zaciętą walkę z Chomikiem i po wymianie ciosów, obie firmy musiały zadowolić się zdobytym oczkiem.

Bezapelacyjny triumf Chomika! 17 lipca pokonaliśmy IG 11:2 🙂

Patrząc na przedmeczowe zapowiedzi bardzo prawdopodobne stało się, że będziemy świadkami jednostronnej potyczki. Znajdujący się na podium Chomik Gdów ani myślał o stracie punktów z outsiderem III Ligi B i już w premierowej odsłonie zbudował sobie ogromną przewagę, skrupulatnie zdobywając kolejne bramki. Z kapitalnej strony pokazali się tego dnia Paweł Piwowarczyk i Grzegorz Tabak. Ich fenomenalna dyspozycja pozwoliła zając w pełni zasłużone miejsca w siódemce dziewiątej kolejki, zapewniając przy tym ich drużynie bezcenne trzy punkty. IG po zmianie stron próbowało jeszcze zmniejszać rozmiary porażki, ale trafiło zaledwie dwukrotnie. Gole Michała Dąbrowskiego poprawiły jednak odrobinę humory po nieudanej rundzie i dały nadzieję na lepsze czasy w rewanżowych potyczkach.

Dali nam radę… Lundbeck-Chomik 6:2 i zmiana lidera

Początek spotkania w wykonaniu obu drużyn był wyrównany. Mało działo się zarówno pod jedną jak i drugą bramką. Dopiero w 8 minucie jedną z pierwszych akcji wykorzystali gracze gości, wychodząc na prowadzenie. Na odpowiedź ze strony Lundbeck nie musieliśmy długo czekać, gdyż Paweł Cholewicki kilkadziesiąt sekund później umieścił piłkę w siatce. Jednak ponownie to Chomik zdołał objąć prowadzenie, lecz i tym razem gospodarze nie pozostali dłużni rywalom. Serię tą przerwali gracze gospodarzy, którzy w niespełna 30 sekund pokonali bramkarza przeciwników dwukrotnie, schodząc na przerwę z prowadzeniem 4:2. Znakomicie też rozpoczęli oni drugą połowę, kiedy to po pięknym strzale podwyższyli rezultat tego spotkania na 5:2. Chomik próbował swoich szans, lecz brakowało skuteczności i dokładności w ich akcjach. Natomiast Lundbeck w 32 minucie dobił po raz kolejny rywali zdobywając kolejną bramkę i tym samy ustalając nam wynik spotkania na 6:2.

Spektakularne zwycięstwo – Chomik nie do pokonania!

Ostatni dzisiaj mecz to starcie Dawida z Goliatem, niestety Dawid musiałby wznieść się na wyżyny swoich umiejętności a i to mogło nie wystarczyć. Faworyt a zarazem lider III ligi B już od samego początku chciał pokazać swoją moc, pierwsze dwadzieścia minut to aż siedem bramek Czerwonych wobec jednej Czarnych. Po zmianie stron na dobre rozstrzelały nam się obie drużyny, dwóch zawodników faworyta zanotowało dzisiaj hat-trick – Daniel i Marciniak dali pokaz skuteczności. Bezradny Green Cell walczył do samego końca o zmniejszenie rozmiarów porażki, ale sił wystarczyło zaledwie na trzy kolejne trafienia i Chomik Gdów odniósł okazałe zwycięstwo.

Porażka 2:1 z z BWI Group nie odebrała nam I miejsca w tabeli. Teraz czas na jeszcze więcej determinacji!

Wynik tego starcia jest sporą niespodzianką. Lider przegrał drugi mecz w tym sezonie, ulegając BWI Group 1:2. ,,Niebiescy’’ właściwe zareagowali po fatalnej drugiej połowie przegranego meczu z SOPEM i od samego początku zaatakowali oponenta. W efekcie po niespełna dziesięciu minutach prowadzili 2:0! Wynik spotkania otworzył mocnym strzałem tuż przy słupku Marcin Ścieszka, a za kolegą podążył Bartek Gągol, uderzając futbolówkę głową. Chomik jeszcze przed przerwą złapał kontakt – gol Karola Kowalskiego. Po przerwie sytuacje do zdobycia gola mieli jedni i drudzy, ale ze swoich zadań świetnie wywiązywali się bramkarze obu zespołów.

Wciąż niepokonani! W V kolejce wygrywamy 2:1 z drużyną Euroclear i nadal jesteśmy liderem w tabeli.

Nowicjusz kontynuuje swoją świetną serię i wczoraj wygrał po raz piąty z rzędu! Chomik Gdów z kompletem punktów nadal jest liderem III Ligi B i póki co pewnie zmierza po awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Wczorajsza wygrana z Euroclearem nie przyszła jednak tak łatwo, bo to rywal w czarnych strojach miał minimalną przewagę, ale w pierwszej połowie nie był w stanie tego udokumentować trafieniem. Udało się zaraz na początku drugiej odsłony, a do siatki ,,Czerwonych’’ trafił Daniel Woś. Podrażnieni gracze z Gdowa chcieli jak najszybciej wyrównać i udało im się to już po pięciu minutach. Gol na 1:1 padł w kuriozalnych okolicznościach. Piłkę z autu wybijał Marcin Szymoniak, a ta obtarła się od rywala i zaskoczyła bramkarza Euroclearu. Kluczowym momentem meczu była żółta kartka, jaką obejrzał gracz Euroclearu. Lider szybko wykorzystał grę w przewadze i po bramce Piotrka Hyżego po raz pierwszy w tym pojedynku objął prowadzenie, którego mimo naporu rywala, nie oddał już do samego końca!

Chomik liderem! Czwarty mecz zakończony wynikiem 4:1 zapewnił nam I miejsce w tabeli! Drużyna Orlen Oil nie miała szans 😉

Dzięki pokonaniu Orlena, Chomik Gdów objął prowadzenie w tabeli. A pierwszego gola zdobył już w 30. sekundzie – była to pierwsza akcja spotkania. Po mocnym uderzeniu kolejne minuty trochę rozczarowały, akcji bramkowych była bardzo mało. Lecz trzeba przyznać, że piłkarsko obie ekipy prezentowały się niezwykle poprawnie. Końcówka mogła się zakończyć dla Chomika równie dobrze, jak początek. Jednak najpierw ładny strzał z daleka o centymetry minął bramkę, potem natomiast w sytuacji sam na sam lepszy był bramkarz Orlenu. Lecz co się nie udało w pierwszej części, udało się już w drugiej i to że sporą nawiązką. I tu należą się ogromne brawa dla Karola Kowalskiego, który w dwóch kolejnych akcjach z rzędu strzelił piękne gole i dał jednocześnie zespołowi spokojna przewagę. Honorową bramkę Orlen zdobył z rzutu karnego w 35. minucie. Kluczem do zwycięstwa Chomika były przede wszystkim szybkie kontrataki oraz wysoka skuteczność.

Trzeci mecz nasz!!!
    Wygraliśmy 5:3 z drużyną Frapolu i aktualnie zajmujemy 2. miejsce w tabeli!

W tym spotkaniu Frapol był zdecydowanym faworytem. Drużyna zajmowała pierwsze miejsce w tabeli i na początku spotkania zapowiadało się, że utrzyma pozycję. Chomik Gdów oddał inicjatywę przeciwnikowi, za co został ukarany celnym trafieniem. Stopniowo „czerwoni” odzyskiwali przewagę, by ostatecznie wygrać 5-3. Dzięki kompletowi punktów Chomik Gdów uplasował się na drugim miejscu tabeli i do lidera brakuje mu zaledwie jednego punktu.

Drugie spotkanie
    rozegraliśmy z ekipą Sopem i tym razem czegoś zabrakło 😉

Ostatni i chyba najciekawszy mecz 2. kolejki zafundowały nam ekipy Chomika oraz Sopem. Gospodarze już po kilku minutach prowadzili 2-0 i wydawać by się mogło że kontrolują całe spotkanie, ale piękny strzał w „okienko” Mieczysława Stępnia dał nadzieję na dobry wynik dla SM. Do przerwy goście stracili po błędzie obrony jeszcze jedną bramkę i do przerwy wynik 3-1 cieszył tylko jedną ekipę. Druga połowa to ciągłe ataki Sopem, które zaczęły przynosić bramki. To oni Sopem zaczęli kontrolować całe spotkanie i bardzo uważnie grając w obronie wykorzystywali błędy przeciwników. Andrzej Rutkiewicz mnożył się i troił w środku gry i do głównie dzięki niemu Sopem nie dość że szybko odrobiło straty to jeszcze wyszło na dwubramkowe prowadzenie wygrywając ten bardzo ciekawy mecz 5-3.

Zadebiutowaliśmy w pięknym stylu, wygrywając 6:4 z drużyną Fideltronik w meczu, który odbył się 8 maja.

Początkowe minuty to całkowita dominacja Fideltronik. „Czarni” całkowicie zdominowali rywala wychodząc na trzybramkowe prowadzenie w pierwszych pięciu minutach. W kolejnych minutach wyraźnie rozluźniony Fideltronik oddał pole rywalowi. Chomik Gdów ambitnie walczył do końca pierwszej połowy strzelając dwie bramki rywalowi. Do przerwy mieliśmy wynik 3:2 dla Fideltronik. Druga połowa rozpoczęła się od wyrównania wyniku. Radość z remisu nie trwała zbyt długo po bramce Fideltronik. W ostatnich minutach spotkania Fideltronik popełnił mnóstwo błędów. Bezlitośnie błędy rywala wykorzystał Chomik Gdów, który po świetnej końcówce odwrócił wynik spotkania.

INFORMACJA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

UWAGA! Jeżeli rozpoznajesz się na którymś zdjęciu/filmie, to dlatego, że wyraziłeś na to ustną lub pisemną zgodę. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. firma Chomik M. Świeży sp. jawna informuje, iż:
    1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Chomik M. Świeży sp. jawna z siedzibą w 32-420 Gdów, ul. Cegielniana 875, NIP 683 00 07 402.
    2) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych, na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a, który brzmi: „zgoda osoby, której dane dotyczą, na przetwarzanie jej danych osobowych w jednym bądź większej liczbie określonych celów”.
    2) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przeprowadzenia danej akcji promocyjnej, wliczając w to akcje ciągłe, których terminu zakończenia nie przewiduje się.
    4) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność
    z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wniosek w każdym z takich przypadków należy przekazać do Zespołu Ds Ochrony Danych Osobowych na adres odo@chomik.pl i powinien on zawierać:
    – przedmiot wniosku – o co się wnioskuje,
    – informacje pozwalające na odnalezienie danych (imię i nazwisko, miejsce, w którym opublikowano film/zdjęcie itp.),
    – dane kontaktowe, na które Zespół wyśle status realizacji procesu, o który się wnioskuje,
    – zakres danych, których dotyczy wniosek.
    5) Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do GIODO (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, tel. 22 531 03 00, fax 22 531 03 01, kancelaria@giodo.gov.pl), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.