fbpx
  • Godziny otwarcia

    PON-PT: 8:00 - 18:00

    SOBOTA: 8:00 - 14:00

30-lecie firmy Chomik

Okrągły jubileusz, który firma Chomik obchodziła w ubiegły piątek, był wyjątkową uroczystością. Podczas tego szczególnego wieczoru padło wiele słów wdzięczności, zostały przyznane nagrody. Z okazji 30-lecia firmy Chomik miał miejsce rebranding naszej marki! A wszystko wybrzmiało w doskonałej atmosferze spotkania, które poprowadził dziennikarz sportowy i prezenter radiowo-telewizyjny — Maciej Kurzajewski. Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją z wydarzenia!

Spis treści:

1. Wszystko zaczęło się od słoików

2. Jak załoga statku

3. Wielka rodzina firmy Chomik

4. Urodzinowa niespodzianka

5. Po południu pracowały już tylko myszy…

6. „Wszystko, co dobre jest przed nami”

Pierwsza część urodzin odbyła się w kościele św. Klemensa, Mszy Świętej przewodniczył Jego Eminencja biskup Jan Zając. Podczas uroczystości z ambony padły Jana Pawła II –  „Wstań, nie skupiaj się na słabościach i wątpliwościach. Wyprostuj się. Wstań i idź“, te słowa można również odnaleźć na zaproszeniach z okazji Jubileuszu.

Druga część wydarzenia odbyła się w Kopalni Soli Wieliczki, gdzie wspólnie świętowano jubileusz.  Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Jego Eminencja biskup Jan Zając, poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej – Pani Urszula Rusecka oraz Panowie: wicewojewoda Małopolski — Ryszard Pagacz, zastępca dyrektora kancelarii marszałka — Dawid Puszko w imieniu marszałka Łukasza Smółki, wicestarosta powiatu wielickiego — Henryk Gawor, wójt gminy Gdów, a także Zbigniew Wojas — krajowy koordynator duszpasterstwa przedsiębiorców i pracodawców duchowy opiekun firmy ks. Grzegorz Piątek.

Wśród zaproszonych nie mogło zabraknąć pracowników firmy Chomik i emerytów, a także zagranicznych wszystkich strategicznych i wieloletnich partnerów biznesowych oraz pozostałych zaproszonych gości. Koordynacją Jubileuszu zajęły się Panie: Agnieszka Piechnik – dyrektor ds. administracyjnych i Katarzyna Ciężarek kierownik ds. marketingu.

Przeczytaj również: 30-lecie firmy Chomik – rebranding marki

Wszystko zaczęło się od słoików

Wieczór rozpoczął się od krótkiej retrospekcji początków firmy, które sięgają 1993 roku. Wówczas swoją działalność zaczynaliśmy od hurtowni artykułów przetwórstwa, która mieściła się w garażu, a zatrudnionych pracowników było zaledwie 7. Obecnie firma liczy blisko 200 pracowników, a jej siedziba rozrosła się na ulicę Cegielnianą i Przemysłową w Gdowie. To szczególne święto nie mogło się odbyć bez głównego założyciela i prezesa firmy — Pana Marka Świeżego. Pan prezes, przypomniał wszystkim zebranym jak wyglądały początki i pomysł założenia firmy, który zawdzięcza swojej żonie. To właśnie Pani Janina zapoczątkowała pomysł na otwarcie hurtowni, w której pojawią się słoiki do przetworów.  

Jak załoga statku

W drugiej kolejności na scenie pojawił się Pan Piotr Świeży – wiceprezes firmy Chomik.

„Jesteście jak jedna wielka załoga, która wspólnie podnosi żagle, by zmierzać ku nowym horyzontom. Ten statek, którym jest nasza firma, płynie pewnym kursem, mając wyznaczony kierunek” — takimi słowami Pan Piotr wyraził swoją wdzięczność i dumę ze współpracy, które sięga już blisko 30 lat. Podczas urodzin wdzięczność płynęła w dwóch kierunkach. W ramach podziękowania wszyscy pracownicy przygotowali upominek i podziękowania dla dwóch prezesów i jednocześnie głównych kapitanów statku, którym jest firma Chomik. 

Wielka rodzina firmy Chomik

Podczas całej uroczystości wielokrotnie wybrzmiewało słowo „rodzinna”. To jedna z wartości naszej firmy, którą można dostrzec podczas licznych spotkań i integracji. Podczas 30 lat organizowaliśmy spotkania poszczególnych działów i całej firmy, a w latach jubileuszowych wyjazdy i pielgrzymki zagraniczne do takich miejsc, jak Ziemia Święta, Włochy czy Meksyk, Rwanda. Rodzinnym zwyczajem jest także wspólne świętowanie sukcesów.

Ten wpis może również Cię zainteresować: Jubileuszowa pielgrzymka firmowa do Rwandy

Dowodem tego jest fakt, że firma Chomik cieszy się z kolejnych Diamentów Forbesa, którymi została już kilkukrotnie odznaczona, a także z wyróżnienia, które Chomik otrzymał w ubiegłym roku właśnie w rankingu „Forum Firm Rodzinnych. Warto w tym momencie przytoczyć słowa Posłanki na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej — Pani Urszuli Ruseckiej. „To wszystko kreuje szef, właściciel, on dba o rozwój tej firmy”. Te słowa dokładnie oddają charakter firmy i atmosferę, która w niej panuje.

Urodzinowa niespodzianka

Podczas urodzin nie mogło zabraknąć niespodzianki. Prezentem został zaskoczony sam prezes Pan Marek Świeży. Prawdziwą niespodzianką była odznaka za „Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej” dla firmy Chomik od ministra Waldemara Budy, wręczona przez Poseł Urszulę Rusecką. To odznaczenie, które zdobyliśmy jako firma jest zaszczytnym uznaniem, a my jesteśmy dumni, że nasza praca wnosi znaczący wkład w rozwój gospodarki. Takie niespodziewane odznaczenie było także doskonałym prezentem dla Pana Marka, który na pierwszym miejscu stawia, na rozwój firmy. Prezes został również obdarowany prezentem od pracowników. Podczas wydarzenia specjalne wyróżnienia odebrali kontrahenci, partnerzy biznesowi i pracownicy przedsiębiorstwa z najdłuższym stażem pracy.

Po południu pracowały też myszy…

Tuż po niespodziance pojawił się tort, który mieli okazję skosztować wszyscy zebrani goście. Po odśpiewaniu urodzinowego sto lat kolejnym punktem programu był quiz wiedzy o firmie. W tej części imprezy wzięli udział losowo wszyscy pracownicy przed 30 rokiem życia.  Z nutą sentymentalizmu trzy zespoły rywalizowały o pierwsze miejsce.  Wśród wielu pytań i wspomnień można było się dowiedzieć, jak wyglądała przygoda z firmą poszczególnych pracowników, czym palono biurach zimą i że razem z pracownikami po południu w firmie można było spotkać myszy. 

„Wszystko, co dobre jest przed nami”

Puentą tych obchodów niech będzie dewiza firmy Chomik – „Powoli, ale stale”. Idąc tym tropem, jutro ma być lepsze niż dzień dzisiejszy, a dziś powinno być lepsze niż wczoraj. Tym optymistycznym akcentem patrzymy w przyszłość i  identyfikujemy się ze słowami Pana prezesa Marka Świeżego, że – „Wszystko, co dobre jest przed nami”. Stale kierujemy się w stronę rozwoju i czekamy na kolejne jubileusze!

Zachęcamy również do obejrzenia relacji z 30 Jubileuszu firmy Chomik