fbpx
  • Godziny otwarcia

    Poniedziałek - Piątek - 8:00 - 18:00

    Sobota - 8:00 - 14:00

Jak zadbać o swój przydomowy basen?

Każdy posiadacz basenu, czy to stelażowego, ogrodowego, czy wykopanego w ziemi zgodzi się ze stwierdzeniem, że o wodę w basenie trzeba dbać jak najlepiej, by móc cieszyć się krystalicznie czystą wodą jak najdłużej.

Jeszcze kilka lat temu, mieliśmy do dyspozycji zaledwie dozownik i chlor. Dzisiaj natomiast, produkty do utrzymania czystości w basenie są ogólnodostępne i najczęściej dopasowane do potrzeb Twojego basenu.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak skutecznie dbać o wodę, by nie wymieniać jej często i nie narażać Twojego portfela na niepotrzebne wydatki.

Zanim zaczniemy przygodę z naszym basenem, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Należy pamiętać, aby środki chemiczne przechowywać w oryginalnych opakowaniach, w suchym i nie dostępnym dla dzieci miejscu. W żadnym wypadku nie należy mieszać dwóch różnych środków chemicznych, warto każdorazowo stosować się do instrukcji podanej na opakowaniu.

Woda znajdująca się w basenie codziennie narażana jest na promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu, aż po najbardziej znane wszystkim, takie jak trawa, ziemia, liście, czyli nieczystości przenoszone z podłoża. Posiadając basen ogrodowy, chcemy korzystać z niego codziennie i w pełni. Dlatego przed, warto przygotować basen do jego użytkowania.