fbpx
  • Godziny otwarcia

    PON-PT: 8:00 - 18:00

    SOBOTA: 8:00 - 14:00

Pielgrzymka do Lourdes 2019 – relacja dzień po dniu


Pielgrzymka do Lourdes – relacja dzień po dniu z podróży pracowników firmy Chomik i ich rodzin – lipiec 2019

 

Pielgrzymka do Lourdes jest jedną z form tegorocznych obchodów rocznicy powstania firmy Chomik. Dokładnie 3 sierpnia 2019 roku przypada jubileusz 26-lecia Chomika i ten dzień część naszej załogi spędzi na modlitewnym zwiedzaniu świętego miejsca.

 


 

DZIEŃ IV – 4 sierpnia 2019 – POWRÓT

 

Ostatnia Msza Św. w przepięknym Lourdes – żegnamy się modlitwą z cudownym miejscem. W czasie całej pielgrzymki opiekę duszpasterską nad nami sprawował ks. Grzegorz Piątek SCJ, któremu składamy serdeczne Bóg zapłać.


 

DZIEŃ III – 3 sierpnia 2019 – GROTA OBJAWIEŃ I SZCZYT PIC DU JER

 

Dzień jubileuszu 26-lecia naszej firmy rozpoczęliśmy od Mszy Św. w tzw. krypcie, czyli kaplicy wykutej w skale nad Grotą Objawień. W jej budowie miał uczestniczyć sam ojciec Bernadety, a rzeźba Madonny z Dzieciątkiem to dzieło Polaka, Józefa Hugo Fabischa.

Ze szczytu Pic du Jer roztacza się niesamowity widok na Lourdes i okoliczne miejscowości. Na górę wyjechaliśmy kolejką, by podziwiać panoramę i pospacerować.

Wieczór spędziliśmy uczestnicząc w pięknym nabożeństwie różańcowym. Ponownie mieliśmy okazję wziąć udział w procesji ze świecami.

 


 

DZIEŃ II – 2 sierpnia 2019 – LOURDES, DROGA JUBILEUSZOWA

 

Dzisiejszy dzień spędzamy w Lourdes. Spacerujemy Drogą Jubileuszową przez miejsca związane z życiem św. Bernadetty, której objawiła się Matka Boża. Jednym z nich jest Święta Grota z figurką Matki Boskiej. To właśnie w tym miejscu 14-letnia Bernadetta miała 18 widzeń Dziewicy Maryi. Obok Groty Massabielskiej zbudowano sanktuarium maryjne, miejsce licznych pielgrzymek wiernych z całego świata.

Wąskie i kręte uliczki Lourdes doprowadzają nas do niezwykle ciekawych zakątków. Ważnym przystankiem na naszej trasie jest miejsce narodzin i dzieciństwa Bernadetty SoubirousMoulin de Boly. W tym młynie Bernadetta mieszkała z rodzicami do 10. roku życia.

Kiedy ojciec Bernadetty stracił pracę i rodzina popadła w nędzę, dziewczynka wraz z rodzicami zmuszona była opuścić “młyn szczęścia” i zamieszkać w ciasnej izbie dawnego więzienia w Cachot.

W Paryskim Kościele Najświętszego Serca Jezusowego (Église Paroissiale Du Sacre-CŒur) stoi chrzcielnica, w której chrzczona była św. Bernadetta. Zbudowano go w miejscu strawionego przez pożar Kościoła Św. Piotra, do którego uczęszczała Bernadetta.

Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes obejmuje wiele budowli sakralnych i miejsc pamięci. Do tych najważniejszych należą m.in. widoczne na zdjęciach powyżej Bazylika Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Bazylika Różańcowa.

Wieczorem mieliśmy okazję uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami. Tak zakończyliśmy II dzień naszej pielgrzymki.

 


 

DZIEŃ I – 1 sierpnia 2019 – WYJAZD

 

Właśnie w takim składzie zebraliśmy się pod siedzibą firmy Chomik przy ul. Przemysłowej w Gdowie i wyruszyliśmy na lotnisko w Krakowie.

Tuż przed odlotem udaliśmy się do kaplicy terminalu pasażerskiego, aby rozpocząć naszą podróż uczestnictwem we Mszy Świętej, odprawionej w naszej intencji. Napełnieni duchową strawą możemy ruszać dalej!


 

W 2018 roku z okazji 25-lecia firmy Chomik wybraliśmy się w aż 3 pielgrzymki. Zobacz foto i wideorelacje z naszych wojaży:

Meksyk – Guadalupe, Mexico City, Tepotzotlán, Tula, Queretaro, Puebla i Acapulco
Ziemia Święta – Jerozolima, Betlejem, Jerycho, Kana Galilejska, Nazaret, Góra Tabor, Tyberiada i Kafarnaum
– Włochy – Asyż, Rzym, Watykan, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Monte Sant’ Angelo, Loreto, Manoppello, Lanciano, Wenecja

 


INFORMACJA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Jeżeli jesteś na zdjęciu/filmie, to dlatego, że wyraziłeś na to ustną lub pisemną zgodę. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. firma Chomik M. Świeży sp. jawna informuje, iż:

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Chomik M. Świeży sp. jawna z siedzibą w 32-420 Gdów, ul. Cegielniana 875, NIP 683 00 07 402.

2) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych, na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a, który brzmi: „zgoda osoby, której dane dotyczą, na przetwarzanie jej danych osobowych w jednym bądź większej liczbie określonych celów”.

3) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przeprowadzenia danej akcji promocyjnej/upamiętnienia wydarzeń, wliczając w to publikacje ciągłe, których terminu zakończenia nie przewiduje się.

4) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność
z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wniosek w każdym z takich przypadków należy przekazać do Zespołu Ds Ochrony Danych Osobowych na adres odo@chomik.pl i powinien on zawierać:
– przedmiot wniosku – o co się wnioskuje,
– informacje pozwalające na odnalezienie danych (imię i nazwisko, miejsce, w którym opublikowano film/zdjęcie itp.),
– dane kontaktowe, na które Zespół wyśle status realizacji procesu, o który się wnioskuje,
– zakres danych, których dotyczy wniosek.

5) Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do GIODO (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, tel. 22 531 03 00, fax 22 531 03 01, kancelaria@giodo.gov.pl), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.