Wybierz język:Słój wielofunkcyjny


- czemu warto mieć go w domu?


Ostatnio panuje moda na wielofunkcyjność. Na przykład chcemy by nasz telefon pozwalał nie tylko na rozmowę, ale i by doprowadził nas do celu, dał dostęp do facebooka, robił dobre zdjęcia...
Jednym słowem pozwalał na wiele rzeczy naraz. Ma to praktyczne zastosowanie, ponieważ
w jednym urządzeniu mamy telefon, aparat i GPS, przez co nie musimy kupować tych urządzeń osobno. Jest lepiej i taniej.

Słój na wszystko
Tak samo jest z naszym słojem - jest wielofunkcyjny. Bo przecież wygodą jest mieć w szafce
w kuchni jeden, a nie cztery duże słoje. Zasada jest prosta - załóżmy, że idziesz do sklepu
i kupujesz balon na wino, ponieważ Twoja znajoma obiecała Ci wielki kosz winogron. Zadowolony z zakupu wracasz do domu, jednak dostajesz informację, że niestety winogrono nie obrodziło i wielki kosz winogron zamienia się na talerz z kilkoma gronami... Ale w ramach rekompensaty znajoma przywozi dużą paczkę ogórków. Jesteś zły, bo będziesz musiał teraz kupić kilkanaście słoików na ogórki kiszone. A balon będzie musiał zostać na następny rok, jeśli w ogóle jeszcze się do czegoś przyda.

Gdybyś zamiast balona kupił słój wielofunkcyjny, cała historia skończyłaby się inaczej - zadowolony z paczki ogórków od razu zabrałbyś się do przygotowania ich do kiszenia.

A jak to wygląda w praktyce?
Nasz słój posiada dużą zakrętkę, w której jest jeszcze jeden otwór na kapturek fermentacyjny bądź nakrętkę. Wszystko oczywiście w zestawie.
Dzięki temu możemy zmienić słój w:
- balon do wina,
- słój na ogórki/kapustę kiszoną,
- pojemnik do suszenia grzybów,
- pojemnik na artykuły sypkie...
Praktycznie jego przeznaczenie ogranicza tylko pomysłowość nabywcy. Poniżej grafika opisująca wielofunkcyjność naszego słoja:Wybór pojemności też jest duży: 8L, 10L, 13L, 16L, 19L oraz 25L. Każdy z naszyych słojów posiada także szelki ułatwiające transport pełnego słoja.

Poczęstuj się winem
Jak widać nasz słój jest jak wielofunkcyjne urządzenie multimedialne. Oczywiście nie można sobie pozwolić na fermentację wina i kiszenia ogóków w tym samym czasie w jednym słoju, lecz można kupić go w ciemno i dopiero w zaciszu domowej kuchni wymyślać dla niego przeznaczenie. Oczywiście polecamy nasz słój każdemu, kto ceni sobie wygodę, elastyczność oraz wielozadaniowość :)

   - dodano 4.06.2013 - JW.
zauważyłeś błąd w tekście? powiadom nas o tym: jaroslaww@chomik.pl

stat4u