Wybierz język:

CHOMIK Gdów sponsoruje młodych sportowców!

Mamy wice mistrza Świata !

W zeszły weekend (12-14 lipca) odbyły się X Mistrzostwa Świata Taekwondo TI w Coventry – Anglia. W zawodach wzięło udział 2500 zawodników.
Kadra Polska została złożona z 50 zawodników w tym zawodnika trenującego w Gdowie i którego wyjazd sposnosorowany został przez firmę „Chomik” Bartłomieja Piwowarczyka.

W sobotę na matach stanęli seniorzy kolorowe pasy w formule light-contact. W kategorii czerwonych pasów Bartłomiej w 1/8 finału rywalizował ze Szkotem. Walka stała na wysokim poziomie, a zwycięscy wskazać było trudno. Wkońcu potrzebne były, aż dwie dogrywki, po których gdowianin mógł się cieszyć z awansu. W ¼ finału czekał na niego doświadczony Anglik. Polak dobrze rozegrał walkę taktycznie, skracając rywala technikami bokserskimi i tym razem pewnie wygrał swoja walkę. W półfinale znów czekał na niego reprezentant gospodarzy. Napędzany dopingiem polskich zawodników pokonał swojego rywala i mógł się cieszyć z awansu do finału najbardziej prestiżowych zawodów w Taekwondo - Mistrzostw Świata. Tam czekał na niego inny z polskich zawodników, pochodzący ze Szczecinka. Niestety dały się we znaki wcześniejsze walki i zabrakło sił by wygrać ten pojedynek. Jednakże Bartłomiej ze swoim trenerem cieszyli się ze zdobycia srebrnego medalu dla Polski. Dla Bartłomieja po zdobyciu wice mistrzostwa Europy, to trofeum jest najcenniejszym jakie zdobył w swojej 5-letniej karierze.